Od najbliższego poniedziałku możliwe będzie także uczestnictwo dzieci i młodzieży w zawodach sportowych prowadzonych przez krajowe związki. Z kolei przy zachowaniu limitu 25 osób będzie można uprawiać sport w obiektach na świeżym powietrzu.

Miejsca noclegowe zostają zamknięte do 3 maja, z wyjątkiem m.in. obiektów przeznaczonych dla robotników czy na odpoczynek w ramach podróży służbowych (np. medycy, kierowcy, żołnierze).

Pozostałe obostrzenia zostają bez zmian do 25 kwietnia. Tym samym nadal zamknięte są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. m2. To samo dotyczy galerii handlowych, z wyjątkiem np. sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. W placówkach handlowych na targu lub poczcie obowiązują limity: 1 osoba na 15 m2 w sklepach o powierzchni do 100 m2; 1 osoba na 20 m2  – w sklepach powyżej 100 m2. W miejscach kultu religijnego na 1 osobę musi przypadać 20 m2.

Nadal nieczynne zostają też salony fryzjerskie i kosmetyczne, tak samo teatry, kina, muzea i galerie sztuki czy siłownie, kluby fitness, sauny i solaria. Zdalnie prowadzona jest nauka w klasach szkół podstawowych i ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego oraz centrach kształcenia zawodowego.

Jak poinformowano, zdecydowaliśmy się utrzymać obowiązujące obostrzenia, ale bacznie przyglądamy się napływającym każdego dnia informacjom o liczbie zakażonych, zgonów, zajętych łóżek i wykorzystanych respiratorów. Od tych danych uzależniamy dalsze decyzje.

Dodano, że obecnie zajętych jest 75,71% łóżek covidowych, a w przypadku wykorzystania respiratorów to 78,94%.

Zobacz także: Nowy sposób walki z koronawirusem w miastach?