Krzysztof Tabiszewski z Hyper Poland powiedział, że Polska jest doskonałym miejscem na rozwój technologii Hyperloop. - Nasz kraj należy do grupy najszybciej rozwijających się europejskich gospodarek. Dzięki działaniom Hyper Poland, Polska jest jednym z czołowych krajów na świecie z realną szansą na powstanie tego nowego środka transportu - dodał. 


Uzupełnił, że współpraca z Instytutem Kolejnictwa to kamień milowy w projekcie polskiego Hyperloopa. - Rozwiązania opracowane i zbadane przez lata na kolei stanowią znakomitą bazę do rozwoju technologii Hyperloop - stwierdził.


Przy okazji podpisania listu, poinformowano, że do realizacji projektu wykorzystane zostaną laboratoria Instytutu, a pracować przy nim będą fachowcy z kilku uczelni.

- Hyperloop to ambitne wyzwanie i wymaga wykorzystania zasobów właśnie takich jak Instytut Kolejnictwa. Sami chcemy brać udział w tej globalnej rewolucji transportowej, zwiększając tym samym polski wkład w jej realizację – wyjaśnił dr inż. Andrzej Żurkowski, dyrektor Instytutu Kolejnictwa.

Siedziba IK mieści się w Warszawie.

Przeczytaj także: ruszyła budowa kapsuły Hyperloop