W referacie przedstawiona zostanie uproszczona metodyka oceny przydatności zastosowania dwóch dostępnych bezwykopowych metod budowy rurociągów. Pod uwagę wzięte zostaną kryteria geologiczne, techniczno-technologiczne i finansowe.

Robert Osikowicz to absolwent Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu AGH w Krakowie. Od 2009 r. pracuje dla firmy Robert Osikowicz Engineering. Zajmuje się technologią wiercenia otworów kierunkowych i praktycznymi aplikacjami płynów wiertniczych w otworach różnego przeznaczenia. W kręgu jego zainteresowań znajdują się także: analizy wykonalności, ryzyka, jakości i kosztów dla projektów bezwykopowych.

Ponadto publikuje na łamach magazynów: „Inżynieria Bezwykopowa", „GDMT geoinżynieria drogi mosty tunele", „Baltic Transport Journal". Od wielu lat prowadzi seminaria szkoleniowe dla firm wiertniczych. Jest członkiem organizacji DCA Drilling Contractors Association.

16. edycja Międzynarodowej Konferencji, Wystawy i Pokazów Technologii „INŻYNIERIA Bezwykopowa” zorganizowana zostanie w dniach 20-22 czerwca. Impreza cztery razy odbywała się na krakowskich Bielanach, dwukrotnie w Zawierciu i raz w Niepołomicach. Tym razem, już po raz dziewiąty, zawita do Tomaszowic k. Krakowa.

W czerwcu nie zabraknie wykładów, dyskusji panelowych oraz warsztatów. W programie rozmowy także nt. m.in. odpowiedzialności prawnej zamawiającego, wykonawcy, inżyniera kontraktu i projektanta za błędy na budowie czy problematyki związanej z wytycznymi odbiorowymi dla prac renowacyjnych. Na pewno dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie porównanie parametrów technicznych wiertnic dostępnych na polskim rynku.

Z kolei motyw przewodni tegorocznych warsztatów to problemy wykonawcze, prawne i organizacyjne, jakie napotyka się na każdym etapie realizacji projektu. Warsztaty poprowadzi właśnie Robert Osikowicz, wspólnie z Justyną Schydlo (Gaz-System S.A.) oraz Michałem Miziewiczem (BUDIMEX S.A.).

Do tego aż połowa z każdego dnia konferencyjnego zostanie przeznaczona na pokazy technologii oraz maszyn i urządzeń, organizowane na terenie zewnętrznym. W sumie pokazy zajmą siedem godzin.

Więcej informacji nt. konferencji „INŻYNIERIA Bezwykopowa” znajdziesz TUTAJ.

Przeczytaj relację z ubiegłorocznej konferencji „INŻYNIERIA BEZWYKOPOWA”: Czym żyje branża bezwykopowa?