W celu przeprowadzenia potrzebnych badań zawarto umowę z konsorcjum firm Mewo S.A. oraz Instytutem Morskim w Gdańsku. Efektem realizacji tych działań ma być uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia oraz określenie produktywności morskiej farmy wiatrowej.

Znaczenie odnawialnych źródeł energii będzie rosło i nie możemy przegapić tej szansy na zrównoważony rozwój. Dlatego w zaktualizowanej strategii postawiliśmy również na rozwój energetyki niskoemisyjnej. Podpisanie umowy w zakresie badań środowiskowych i pomiarów warunków wietrzności to kolejny krok w pracach przygotowawczych zmierzających do budowy morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Już w maju 2018 r. Orlen powołał zespół specjalistów w celu przygotowania i realizacji projektu na wykonanie koncepcji technicznej budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku. Łączna moc turbin może wynieść nawet 1200 MW.

Jak podkreśla Orlen, przygotowania do budowy morskich farm wiatrowych stanowią jeden ze strategicznych kierunków rozwoju koncernu. Spółka jest obecnie czwartym wytwórcą energii elektrycznej w Polsce.

Przeczytaj także: PGE zaangażuje się w budowę bloku energetycznego Ostrołęka C?