Maszyny będą drążyły tunele w ramach realizacji Pakietu B, na który składa się budowa tunelu o długości 7,12 km i trzech stacji podziemnych.

 

Po pomyślnym przejściu testów odbioru fabrycznego w zakładach TERRATEC, maszyny TBM zostaną przetransportowane do Indii, a następnie zostaną zmontowane na miejscu z pomocą zespołu serwisowego.

Na początku 2022 r. pierwsze dwie maszyny zostaną uruchomione w komorze startowej w obrębie stacji Bhaisali, po czym pokonają trasę poprowadzoną pod gęsto zabudowanymi osiedlami mieszkaniowymi i budynkami komercyjnymi. Następnie trzecia maszyna TBM rozpocznie drążenie w kierunku stacji Begampul. Warunki geologiczne wzdłuż trasy tunelu to piasek, muł i glina.

Ze względu na przewidywane warunki geologiczne wykonawca wybrał trzy maszyny do drążenia tuneli EPB o średnicy Ø7,51m wyposażone w ostrza typu Dome-Type. Maszyny będą w stanie poradzić sobie z każdą niespodziewaną przeszkodą na swojej drodze, taką jak stare studnie lub fundamenty.

W miarę postępu prac maszyny TBM będą instalować żelbetowe, prefabrykowane pierścienie o grubości 300 mm i długości 1500 mm, wykonane w technologii Universal, składające się z sześciu segmentów i klucza. Usuwanie urobku, transport segmentów oraz zaopatrzenie logistyczne odbywać się będzie za pomocą taboru kolejowego z wykorzystaniem pięciu lokomotyw akumulatorowych.

 

Delhi-Meerut Regional Rapid Transit System (Delhi-Meerut RRTS) to 82,15 km trasy kolejowej w budowie. Przy maksymalnej prędkości 180 km/godz., odległość między Delhi a Meerut będzie pokonywana w czasie krótszym niż 60 minut. Oczekuje się, że eksploatacja korytarza RRTS Delhi-Ghaziabad-Meerut spowoduje zmianę podziału środków transportu na korzyść transportu publicznego z 37% do 63% w regionie, co ostatecznie pomoże w zmniejszeniu zanieczyszczenia. Przewiduje się, że cały 82-kilometrowy korytarz RRTS Delhi-Ghaziabad-Meerut zostanie oddany do użytku do 2025 r.