• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Autorzy

Autor Samuel T. Ariaratnam
Samuel T. Ariaratnam
Arizona State University

Dr Samuel T. Ariaratnam jest profesorem w Del E. Webb School of Construction na Arizona State University. Przed przyjazdem do ASU w 2001 r. pracował na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska na University of Alberta. Jego zainteresowania naukowe skupione są głównie na dziedzinie rehabilitacji oraz zarządzania infrastrukturą miejską, ze szczególnym naciskiem na technologie bezwykopowe, takie jak horyzontalne wiercenia kierunkowe, czy bezwykopowa wymiana rur.

Dr Ariaratnam od lat współpracuje z Międzynarodowym Stowarzyszeniem dla Technologii Bezwykopowych (ISTT). Swoje działania rozpoczął na poziomie lokalnym, angażując się w jednym z regionalnych oddziałów ISTT, tj. NASTT - North American Society for Trenchless Technology (Północnoamerykańskie Stowarzyszenie dla Technologii Bezwykopowych). Dzięki temu lepiej poznał potrzeby w zakresie technologii bezwykopowych na mniejszym obszarze. Będąc przez sześć lat w zarządzie NASTT, dokładnie poznał problemy krajowe. W 2005 r. został wybrany do zarządu ISTT, zaś w listopadzie 2011 r., podczas Międzynarodowych Targów i Konferencji No-Dig w Singapurze, objął rolę prezesa ISTT, która, jak sam mówi, daje mu sposobność kontynuowania pracy wykonywanej przez Dr Dec’a Downey, który wiele wysiłku włożył w promowanie technologii bezwykopowych w skali globalnej.

Dr Samuel T. Ariaratnam opublikował ponad 150 artykułów technicznych w różnych czasopismach oraz materiałach konferencyjnych. Zasiada też w Radzie Programowej czasopism: Inżynieria Bezwykopowa, Trenchless Technology Magazine oraz ASCE Journal of Construction Engineering and Management. Niedawno został wybrany do grona „Czterdziestu poniżej 40” Phoenix Business Journal.

Lista publikacji dla Samuel T. Ariaratnam
znalezionio: 4 wyniki
branża
zakres dat

Pokaż więcej