Pracę w telewizji Adam Słodowy rozpoczął w 1959 r., początkowo był konstruktorem urządzeń scenotechnicznych. W latach 1961–78 pełnił funkcję redaktora Naczelnej Redakcji Programów Oświatowych i Dziecięcych TVP. W programie „Zrób to sam” pokazywał, jak z ogólnie dostępnych rzeczy robić zabawki czy przedmioty użytkowe. Program nagrywany był przez 24 lata, od 1959 r. do 1983 r., wyemitowano 505 odcinków. W 1983 r., po zrealizowaniu ostatniego programu, przeszedł na emeryturę.

Był też autorem książek poświęconych samodzielnemu majsterkowaniu. „Lubię majsterkować” została przetłumaczona na języki obce, a jej łączny nakład wyniósł ponad 560 tys. egzemplarzy. W 1983 r. przyznano mu nagrodę literacką Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, jako autorowi najpoczytniejszych książek w bibliotekach publicznych.

Napisał też scenariusz do serii filmów animowanych dla dzieci Pomysłowy Dobromir oraz Pomysłowy wnuczek, a także filmów Śrubokręt i spółka oraz Dziura w ścianie. Na jego programach i książkach wychowały się całe pokolenia, a wielu obecnych inżynierów zainspirował do podjęcia takiej ścieżki zawodowej.

Adam Słodowy miał 96 lat.