Budynek dworca w Siedlcach powstał w 1986 r., a w kolejnej dekadzie został przebudowany. Celem obecnych prac jest dostosowanie obiektu do współczesnych standardów. Zgodnie z planem, elewacja zyska ceglany wygląd – jak pierwszy, powstały w 1866 r., dworzec w Siedlcach (kolej do tej miejscowości dotarła wraz z budową linii Warszawa–Terespol w latach 60. XIX w.). Poza tym m.in. wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa, a także wszystkie instalacje i urządzenia wewnętrzne, budynek będzie ocieplony. 

Przestrzeń wewnątrz ma składać się z poczekalni i holu o wysokości dwóch kondygnacji, z kolei na dwóch piętrach przewidziano kasy biletowe, toalety oraz lokale handlowo-usługowe. Dworzec zostanie przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej i niedowidzących.

Przeprowadzenie wszystkich prac pochłonie 18,7 mln zł. Modernizacja dworca w Siedlcach to element Programu Inwestycji Dworcowych, w ramach którego do 2023 r., za prawie 2 mld zł, robotami objętych zostanie prawie 200 tego typu obiektów w całej Polsce.

Przeczytaj także: Bydgoszcz szuka wykonawcy dworca kolejowego