Portal informuje ponadto, że Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, operator lotniska w Pyrzowicach, nie będzie inwestowało w nowy terminal na Euro 2012. Eksperci są zdania, że liczba pasażerów nie będzie rosła tak dynamicznie jak dotychczas, a obecna hala jest wystarczająco duża.
Najnowsze założenia, wynikające z generalnego planu rozwoju lotniska do 2032 r., mówią o oddaniu nowego terminalu do użytku dopiero w 2015 r. W najbliższych latach GTL ma się skupić na innych inwestycjach, w tym budowie nowych płyt postojowych, nowym pasie startowym, hotelu oraz miejscach parkingowych.

530 mln zł planuje zainwestować w ciągu najbliższych trzech lat lotnisko im. Wałęsy w Gdańsku. Z tego 132 mln zł stanowi wsparcie z funduszy unijnych. Jednak brakuje środków na udział własny, około 50 mln zł. Udziałowcy spółki zarządzającej lotniskiem w Rębiechowie zamierzają podwyższyć kapitał zakładowy.
Również lotnisko im. Reymonta w Łodzi zamierza rozpocząć w tym roku kilka inwestycji, w tym budowę nowego terminala za 180 mln zł. W planach jest też lotniskowe biuro podróży i baza paliw.