Wielofunkcyjna hala sportowa przy ul. Żużlowej zaprojektowana została na niemal 7 tys. miejsc (wg wstępnych założeń 6356 krzesełka oraz możliwość dostawienia 1224 kolejnych miejsc siedzących). Całkowite wymiary to ok. 100 m x 70 m. W hali zlokalizowane będą pełnowymiarowe boiska do piłki siatkowej, piłki ręcznej, halowej piłki nożnej – footsal, piłki koszykowej, badmintona, tenisa ziemnego i tenisa stołowego. Umożliwią one rozgrywanie zawodów sportowych w tych dyscyplinach oraz zawodów bokserskich i hokeja na trawie. W obiekcie przewiduje się również funkcje targowo-wystawiennicze, rekreacyjne i gastronomiczne. Oświetlenie i nagłośnienie hali spełnią wymogi niezbędne do realizacji transmisji telewizyjnych oraz organizacji masowych imprez kulturalnych.   

Projekt hali opracowało Biuro Projektów i Realizacji Inwestycji Arus z Bydgoszczy (twórcy m.in. hali widowiskowo-sportowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy). Jedną z propozycji pracowni architektonicznej było rozważenie odsłonięcia przyszłego obiektu m.in. na rzekę, poprzez schowanie pod ziemię obecnej magistrali ciepłowniczej. Inną propozycją było połączenie hali z koroną stadionu Włókniarza, tak by hala była wykorzystywana do imprez wystawienniczych.

Szacunkowy koszt budowy wyliczony został na 70 mln zł. Część kosztów (28 mln zł) pokryta zostanie z środków europejskich w ramach Subregionalnego Programu Rozwoju