• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Prezes NIK zrezygnował ze stanowiska

Opublikowano: 19-08-2019 Źródło: RMF FM, inzynieria.com
Autor Magdalena Januszek
Magdalena Januszek
inzynieria.com

Prezes Najwyższej Izby Kontroli (NIK), Krzysztof Kwiatkowski, złożył rezygnację ze swojego stanowiska.


Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK. Fot. Wikimedia Commons Krzysztof Kwiatkowski, prezes NIK. Fot. Wikimedia Commons

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował z dalszego kierowania NIK. Przyczyną jego wycofania się jest podjęcie decyzji o starcie w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Prezes Najwyższej Izby Kontroli wraca do polityki po kilku latach. W latach 2009–2011 był ministrem sprawiedliwości, w latach 2009–2010 również prokuratorem generalnym. Od 2013 piastował stanowisko prezesa NIK. 

Źródło: NIK

Źródło: NIK

Dziś wysłałem rezygnację do Marszałka Sejmu, wraz z informacją, że do czasu wyboru nowego prezesa, obowiązki będzie wykonywać wyznaczony wiceprezes – napisał Kwiatkowski w oświadczeniu opublikowanym na stronach NIK.

Jak zaznaczył, w czasie jego kadencji NIK przez cały czas był instytucją, która prezentowała bezstronne, apolityczne, a przede wszystkim rzetelne i wiarygodne raporty z kontroli, niezależnie od tego kto w danym czasie tworzył rząd

Kwiatkowski nie zdradził swojej obecnej przynależności partyjnej; jak podają dziennikarze RMF FM, może ubiegać się o miejsce w Senacie.

Przeczytaj także: NIK: płatne autostrady są za drogie

Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe