• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Odwierty, rozbiórki – rozpędza się budowa drogi S7 do Krakowa [zdjęcia]

Opublikowano: 14-10-2020 Źródło: GDDKiA
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Pod koniec lipca rozpoczęła się budowa odcinka drogi ekspresowej S7 od węzła Widoma do węzła Igołomska w Krakowie. Co obecnie dzieje się na obszarze przyszłej drogi?


Budowa drogi S7: teren po wycince. Fot. GDDKiA Budowa drogi S7: teren po wycince. Fot. GDDKiA

Odcinek Widoma–Igołomska ma mieć 18,3 km długości. Będzie to droga o przekroju 2x2 (na terenie powiatu krakowskiego) i 2x3 (w Krakowie) z pasami o szerokości 3,5 m oraz z pasami awaryjnymi (2,5 m szerokości). Pas dzielący na terenie powiatu będzie mieć 12 m szerokości, a w Krakowie 5 m. Aktualnie prowadzone są m.in. prace geologiczne. Poza tym usuwane są warstwy gleby.

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Trwa też wyburzanie obiektów kolidujących z przebiegiem planowanej drogi, odbywają się prace archeologiczne.

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

Fot. GDDKiA

W ramach budowy odcinka Widoma–Igołomska powstanie pięć dwupoziomowych węzłów: Łuczyce, Raciborowice, Kraków-Mistrzejowice; Kraków-Grębałów. Zaplanowano też ponad 30 obiektów inżynieryjnych, jak mosty, wiadukty czy przejścia dla pieszych pod drogą i przejścia dla zwierząt.

Węzeł Mistrzejowice. Źródło: GDDKiA

Węzeł Mistrzejowice. Źródło: GDDKiA


Ten odcinek jest elementem budowy S7 od granicy woj. świętokrzyskiego do Krakowa o łącznej długości 56 km. Wykonawca pracuje w formule „projektuj i buduj”. Umowę podpisano 26 września 2018 r. Zadanie, za 1,07 mld zł, ma zostać zrealizowane w ciągu 34 miesięcy od dnia parafowania kontraktu. Do czasu robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca). Droga będzie objęta 10-letnią gwarancją jakości.

Przeczytaj także: Droga S7. Budowa estakady na zakopiance [zdjęcia]

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.