• Partner portalu
  • Partner portalu
  • Partner portalu
Partnerzy portalu

Zmienia się jeden z przystanków stołecznej linii obwodowej

Opublikowano: 17-07-2019 Źródło: PKP PLK
Autor Paulina Wójtowicz
Paulina Wójtowicz
inzynieria.com

Przystanek kolejowy Warszawa Powązki jest obecnie sporym placem budowy. W obrębie stacji powstaje nowa kładka, która ma lepiej skomunikować Wolę i Żoliborz, oraz dwa nowe perony. Na miejscu widoczne są już m.in. filary pod zejścia i windy.


Warszawa Powązki w budowie. Fot. PKP PLK Warszawa Powązki w budowie. Fot. PKP PLK

Nowe perony mają być podobne do tych, z których pasażerowie warszawskiej linii obwodowej (Warszawa Gdańska–Warszawa Zachodnia) korzystają od października ub.r. Platformy będą miały długość 200 m i wysokość 76 m, a na każdym peronie powstaną dwie długie wiaty, które przykryją około 70% powierzchni dla podróżnych. Zamontowane zastaną nowe oświetlenie, ławki, gabloty informacyjne, tablice, infokioski, wdrożony będzie także system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Wykonawca wzmocnił już teren i wykonał odwodnienie. Ułożone zostały ścianki, tzw. elki. Widoczna jest już jedna krawędź nowego peronu. Budowane są fundamenty pod nową kładkę. Montowane są filary, które będą oparciem dla przejścia oraz schodów na peron. Na miejscu wykorzystywany jest ciężki sprzęt: betoniarki, koparki i dźwigi. Prace wykonywane są obok przejeżdżających pociągów – informuje inwestor, PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK).

Warszawa Powązki w budowie. Fot. PKP PLK

Warszawa Powązki w budowie. Fot. PKP PLK

Pasażerowie z nowego przystanku skorzystają jeszcze w tym roku.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Prace na linii obwodowej w Warszawie (odc. Warszawa Gołąbki/Warszawa Zachodnia–Warszawa Gdańska)”. Jego wartość to 208 mln zł. 85% tej sumy pokrywa dofinansowanie unijne z instrumentu CEF – Łącząc Europę.

Przeczytaj także: Wielki plan kolejowy dla Warszawy

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe