Pozyskiwanie przez nią energii odbywa się w ten sposób, że za pomocą połączonego z nią wiatraka i baterii słonecznej wytwarzana jest energia elektryczna. Równocześnie ta mała elektrownia magazynuje tlen i wodór. W sytuacjach, kiedy niemożliwe jest korzystanie z energii słonecznej czy wiatrowej, wykorzystywana jest ta, która jest wytwarzana z zapasów gazów. Innym zastosowaniem tego urządzenia jest wytwarzanie wodoru do napędzania silników samochodowych.

Pochodząca również ze Stanów Zjednoczonych firma - Hyperion Power Generation pracuje nad konstrukcją małej przydomowej elektrowni atomowej. Założono, że reaktor i pozostała instalacja zostaną zamieszczone w umieszczonej pod powierzchnią puszce, której wysokość ma wynosić 2,5 m a średnica - 1,5 m. Koszt tego rodzaju urządzenia to około 25 mln USD. Ma ono zdolność zasilania w energię około 20 tys. średniej wielkości gospodarstw domowych.

Tego rodzaju atomówki można też łączyć bez większych ograniczeń w sytuacji zwiększenia liczby odbiorców. Jedną z zalet takiej elektrowni jest to, że nie trzeba jej obsługiwać. Nie jest tez wyposażona w żadne materiały rozszczepialne, które można ukraść, nie można jej uszkodzić czy dostać się do środka.