Takie technologie podczas realizacji wielu przedsięwzięć budowlanych wykorzystuje m.in. firma Keller Polska sp. z o.o. Ich zalety oraz efekty stosowania – na konkretnych przykładach – podczas VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” przedstawi przedstawiciel spółki, Maciej Król.

W referacie przedstawione zostaną sposoby zabezpieczania głębokich wykopów w terenach miejskich ze zwróceniem szczególnej uwagi na ochronę i bezpieczeństwo sąsiedniej zabudowy. Przedstawione zostanie, jak ważne jest właściwe zaplanowanie inwestycji już na etapie koncepcji oraz wnikliwe rozpoznanie terenu (zarówno geotechniczne, jak i historyczne) w kontekście analizy głębokich wykopów, pozwalające uniknąć komplikacji na etapie projektowania i realizacji – zapowiada swoje wystąpienie prelegent.

Tegoroczną Konferencję „Geoinżynieria w Budownictwie”, która odbędzie się w dniach 5–6 grudnia br., poprzedzą warsztaty pn. „Geosyntetyki w nowoczesnym budownictwie infrastrukturalnym” (4 grudnia br.). Podczas wydarzenia (w trakcie uroczystego bankietu) odbędzie się także wręczenie TYTANÓW 2018 – branżowych nagród, przyznawanych przez Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o. – od 16 lat w różnych dziedzinach inżynierii. Grudniowa konferencja gościć będzie nominowanych w kategoriach Projekt oraz Produkt w obszarze geoinżynierii. Zwycięzców poznamy już 5 grudnia br.

Wszystkie informacje na temat Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” znajdują się na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”