Jak podkreśla PSG, rozwój branży geosyntetycznej postępuje znacznie szybciej niż edukacja inżynierów, na których spoczywa obowiązek weryfikacji wyrobów dostarczanych na budowę. PSG proponuje uproszczone procedury oceny zgodności wyrobów geosyntetycznych mające na celu zapewnienie zasad uczciwej konkurencji i bezpieczeństwa budowli infrastrukturalnych. Podczas VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” Jakub Bryk, prezes PSG, omówi wymagania narzucane przez zharmonizowane specyfikacje techniczne oraz zakres deklaracji właściwości użytkowych wystawianych przez producentów geosyntetycznych wyrobów budowlanych.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 4–6 grudnia. W pierwszym dniu Uczestnicy wezmą udział w warsztatach dotyczących geosyntetyków (wtedy też swoje wystąpienie będzie mieć m.in. Jakub Bryk), a przez następne dwa dni będą mogli skorzystać z kolejnych eksperckich wykładów oraz dyskusjii panelowych. 

5 grudnia, w trakcie uroczystego bankietu, wręczone zostaną natomiast nagrody branżowe, które Organizator wydarzenia (Wydawnictwo INŻYNIERIA sp. z o.o.) przyznaje już od 16 lat w różnych obszarach inżynierii. TYTANY 2018 powędrują do autorów najciekawszego Produktu i wykonawców najciekawszego Projektu z zakresu geoinżynierii. Zwycięzców wybierze jury, w którego składzie znaleźli się uznani w branży eksperci.

Szczegółowe informacje nt. VIII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” znajdziesz na stronie www wydarzenia

Przeczytaj także: Kondygnacje podziemne w zabudowie miejskiej – relacja z VII Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”