O tym wszystkim opowie prof. dr hab. inż. Michał Topolnicki z Politechniki Gdańskiej, który weźmie udział w X Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie”. W trakcie swojego wystąpienia omówi kryteria projektowe oraz ich znaczenie dla wyboru sposobu wzmocnienia gruntu. Poruszy zagadnienie związane z kilkoma technologiami, w tym bez i z udziałem spoiw hydraulicznych. Prof. Topolnicki skupi się także na wybranych aspektach projektowania i wykonawstwa oraz weryfikacji wdrożonych rozwiązań. Referat będzie bogato zilustrowany.

X Konferencja „Geoinżynieria w Budownictwie” odbędzie się 23 września br. W tym roku zorganizowana zostanie wyłącznie w formule online, do tego każdy może wziąć w niej udział za darmo. Wystarczy jedynie się zarejestrować.

Prof. dr hab. inż. Michał Topolnicki to jeden z wielu ekspertów, których będzie można wysłuchać w tym roku. Poza posadawianiem obiektów w skomplikowanych warunkach gruntowych, specjaliści poruszą też wątki związane m.in. z zabezpieczeniami przeciwpowodziowymi, fundamentami głębokimi, technologiami uszczelniania i iniekcyjnymi czy zabezpieczaniem głębokich wykopów.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie wydarzenia Konferencja „Geoinżynieria w budownictwie”.