Spółka Warbud, jeden z największych polskich koncernów budowlanych, jest obecna na rynku od niemal 30 lat. Firma zrealizowała ponad 550 obiektów m.in. komercyjnych, kulturalnych, infrastrukturalnych, medycznych, jak również specjalistycznych budowli wojskowych i wysokościowców.

Pośród unikatowych realizacji Warbudu znajdują się m.in. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, siedzibę NOSPR w Katowicach, Szpital Uniwersytecki w Krakowie Prokocimiu, stacje metra Ratusz Arsenał i Marymont, Most Siekierkowski, galerię Arkadia w stolicy, Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku czy Fabrykę Gillette w Łodzi. Za swoją działalność firmę trzykrotnie nagrodzono złotą statuetką w rankingu „Najlepszy Partner w Biznesie”. Obecnie, Warbud zatrudnia ponad 1300 pracowników w 8 oddziałach. Posiada własne Biura Projektowe, specjalizujące się w konstrukcjach, geotechnice i fundamentowaniu. W strukturach firmy funkcjonuje spółka produkcyjna Warbud Beton. Firma jest częścią Grupy VINCI – światowego giganta w branży koncesji i budownictwa.

W ramach pierwszego dnia Konferencji Geoinżynieria w Budownictwie odbędą się warsztaty, a kolejne dwa dni poświęcone zostaną na wystąpienia ekspertów i, co jest nowością, fora dyskusyjne. Wprowadzamy nowość, a mianowicie fora dyskusyjne, w trakcie których przedstawiciele świata nauki, firm, jak również inwestorów oraz uczestników odniosą się do konkretnych zagadnień związanych z realizacjami geoinżynieryjnymi w budownictwie kubaturowym oraz inżynierii lądowej. Głównym celem wydarzenia będzie wspólne wskazanie konkretnych rozwiązań, które ułatwią realizację inwestycji z różnych obszarów budownictwa – mówi Monika Socha-Kośmider, Przewodnicząca Konferencji.

W trakcie konferencji podjęty zostanie m.in.temat badań w zakresie projektowania głębokich wykopów oraz projektowania posadowień (płyty, fundamenty płytowo-palowe, fundamenty na wzmocnionym podłożu, pale). Poruszone zostaną też wątki budowy nasypów na terenach o słabym podłożu, oceniona będzie nośność starych nasypów. Nie zabraknie też prezentacji produktów, technologii, jak i maszyn i osprzętu dogodnych dla robót geotechnicznych. To właśnie w Krakowie będzie można dowiedzieć się wszystkiego o wykonawstwie m.in.: ścian szczelinowych, pali fundamentowych, mikropali, kotew i gwoździ gruntowych, kolumn żwirowych i betonowych, palisad, przesłon przeciwfiltracyjnych.

4 grudnia w trakcie uroczystej gali odbędzie się ceremonia wręczenia statuetek TYTAN 2019. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach w obszarze geoinżynierii: projekt/realizacja oraz produkt/technologia. TYTANY przyznawane są przez Wydawnictwo INŻYNIERIA już od 17 lat w kilku obszarach budownictwa.

Wszystkie informacje na temat Konferencji „Geoinżynieria w Budownictwie” znajdują się na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: Geotechnika w budownictwie i infrastrukturze komunikacyjnej