Warsztaty zostaną zorganizowane w Poznaniu, w przededniu oficjalnego rozpoczęcia IV Konferencji „Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu”, tj. 8 stycznia 2020 r. (konferencja trwać będzie od 8 stycznia właśnie do 10 stycznia). Jednodniowe spotkanie poprowadzą dwaj specjaliści z Politechniki Wrocławskiej: dr inż. Tomasz Abel – adiunkt w Katedrze Mechaniki Budowli i Inżynierii Miejskiej PWr, ekspert w zakresie zastosowania bezwykopowych metod budowy oraz renowacji rurociągów, wieloletni naukowiec i badacz, posiadający ogromne doświadczenie zdobyte w wykonawstwie, a także dr inż. Bogdan Przybyła, adiunkt w tej samej katedrze, którego doświadczenia obejmuje głównie, choć nie tylko, tematykę oceny stanu technicznego i rehabilitacji przewodów wodociągowych i kanalizacyjnych. 

Wśród tematów, które poruszą eksperci, znajdą się: konieczny rys historyczny, obowiązujące normy dotyczące wykładzin (rękawów) CIPP czy informacje dotyczące rodzajów przewodów, które można naprawiać z wykorzystaniem tej metody. Omówiona zostanie budowa wykładzin CIPP i żywice stosowane do ich nasączania, a także metody utwardzania nasączonych już rękawów.

Ważną kwestią, która zainteresuje wiele osób, nawet tych uczestników, którzy doskonale znają tę technologię, będą badania utwardzonych wykładzin CIPP w ramach odbioru technicznego. Specjaliści podzielą się też uwagami nt. wymiarowania wykładzin.

Co po warsztatach? W kolejne dni, w ramach konferencji, omówione zostaną m.in. aspekty prawne renowacji CIPP oraz najciekawsze projekty z Polski i ze świata. Rozmowy dotyczyć też będą np. odbiorów prac oraz najczęściej popełnianych błędów wykonawczych i projektowych.

Szczegółowe informacje na temat spotkania oraz formularz rejestracyjny znajdziesz na stronie www wydarzenia.

Przeczytaj także: CIPP „bije” kolejne rekordy. III Konferencja CIPP Technology Days