Kwartalnik istnieje na rynku już od kilkunastu lat, niezmiennie podnosząc ważne dla branży tematy, popularyzując inżynieryjne dokonania naukowe w tej dziedzinie, prezentując ciekawe projekty i najlepsze rozwiązania.

Na łamach ostatniego zeszłorocznego numeru [76] 4/2019 opisaliśmy wiele ciekawych projektów, m.in. w jaki sposób udało się pobić rekord świata w instalacji rękawa CIPP w wodociągu. Rekord pobito w Bełchatowie z wykorzystaniem specjalnej szklanej wykładziny CIPP. W kwartalniku znajduje się też artykuł na temat renowacji kolektora Burakowskiego, który funkcjonuje w stolicy, a także tekst opisujący budowę bypassu, który zatrzymał spust nieczystości do Wisły po awarii rurociągów doprowadzających ścieki do oczyszczalni „Czajka”.

W numerze znajduje się też artykuł prezentujący technologie bezwykopowe (ze szczególnym uwzględnieniem HDD) i wyzwania nowoczesności, a także niezwykle ciekawy wywiad z Rolandem W. Wańkiem, dyrektorem zarządzającym IKT – Institut für Unterirdische Infrastruktur gGmbH. Rozmawialiśmy z nim o projektach realizowanych z myślą o branży bezwykopowej i najbardziej popularnej na świecie metodzie renowacyjnej, a przede wszystkim o badaniach jakości rękawów CIPP. Metody i produkty renowacyjne nadal można ulepszać – podkreśla Waniek.

Zachęcamy też do sięgnięcia po lekturę naszego kącika „Okiem eksperta”: Paweł Derwich z DTA-Technik tym razem pochylił się nad tematem zasilania sondy lokalizatora. Prawidłowe zrealizowanie przewiertu pilotowego wymaga ciągłego kontaktu z sondą lokalizatora. Co jednak zrobić, kiedy dojdzie do utraty sygnału z sondy? Na to pytanie znajdziecie Państwo odpowiedź w ostatnim numerze „Inżynierii Bezwykopowej” 4/2019 [76].