Technologia CIPP stosowana jest już od dekad, a rozwój wykorzystywanych materiałów (w tym żywic) stale postępuje. Wiąże się to z koniecznością wprowadzania standardów i norm, które pomagają zarówno w realizacji inwestycji, jak i dają poczucie bezpieczeństwa inwestorom.

Obecnie osiągnęliśmy już taki standard techniczny, iż możemy stwierdzić, że CIPP jest sprawdzoną i w pełni monitorowaną technologią – twierdzi Markus Maletz – naukowiec z Geotechnical Institute, LGA Bautechnik GmbH. Jak podkreśla, obecnie można już kontrolować i dokumentować każdy etap pracy.

CIPP jest znane od lat – nadal dochodzi do nieprawidłowości

Mimo to, w wielu przypadkach nadal dochodzi do różnych nieprawidłowości, szczególnie w zakresie projektowania strukturalnego i wymiarowania grubości wykładziny. Zarówno zbyt cienki, jak i zbyt gruby rękaw mogą stanowić przeszkodę w prawidłowym przeprowadzeniu procesu renowacji, a także przyczynić się do niepotrzebnego zwiększenia kosztów modernizacji.

Wymiarowanie wykładzin renowacyjnych 

O wymiarowaniu wykładzin renowacyjnych będziemy dyskutować podczas V Konferencji Renowacja Wykładzinami (Rękawami) Utwardzanymi na Miejscu. Temat ten podejmie m.in. Markus Maletz, zaproszony na wydarzenie przez Sponsora Platynowego, firmę Aarsleff sp. z o.o. Niemiecki inżynier wskaże modele i systemy, które pomagają prawidłowo zwymiarować rękawy, dzięki czemu proces renowacji może zostać odpowiednio przeprowadzony, a poniesione koszty są optymalne.

Na wydarzenie zapraszamy w dniach od 20 do 21 stycznia 2021 r. Będzie można wziąć w niej udział poprzez platformę akademia.inzynieria.com.

W trakcie spotkania zostaną poruszone równieżtakie tematy, jak m.in. jakość wykładzin renowacyjnych, wymagania związane z ich instalacją, badania rękawów, najciekawsze projekty z Polski i ze świata, nowości w sprzęcie i technologii.