Firmie udało się poprawić produktywność i bezpieczeństwo, jak i proces produkcji konstrukcji. Takiego mostu o takim kształcie nie udałoby się wybudować przy zastosowaniu konwencjonalnej technologii konstrukcji betonowych.

Przeprowadzono dokładne badania konstrukcji, w tym testy obciążeniowe. Jej długość to 6 m, a składa się z 44 elementów. Nie zaobserwowano do tej pory żadnych pęknięć ani odkształceń po usunięciu obciążenia.

Most 3D Taisei

Przedsiębiorstwo wskazuje, że drukarki 3D nie mogą być stosowane do produkcji elementów konstrukcyjnych, na które działa siła rozciągająca, ze względu na trudności z włączeniem wzmocnienia. Aby temu zaradzić, przedsiębiorstwo wykorzystuje T-3DP, przygotowując wcześniej otwory do wstawiania stali. Po umieszczeniu elementów konstrukcyjnych, stal można włożyć i zintegrować z konstrukcją.

To nie pierwsza taka konstrukcja

12 stycznia 2019 r. w szanghajskim Wisdom Bay Industrial Park, zamontowano najdłuższy na świecie betonowy most dla pieszych, drukowany w technologii 3D. Jego długość to 26,3 m, a szerokość – 3,6 m. Projekt opracował i zrealizował zespół z Tsinghua University (Zoina Land Joint Research Center for Digital Architecture), pod przewodnictwem prof. Xu Weiguo.

Przeczytaj także: Najdłuższy betonowy most drukowany w 3D na świecie