O pozyskanie kontraktu starało się 15 oferentów, a proponowane oferty cenowe zawierały się w przedziale od ponad 26 mln zł do ponad 42 mln zł.

Stary most zostanie wyłączony z ruchu na … 0,1 tygodnia

W wyborze najkorzystniejszej oferty znaczenie miał również okres, w którym z ruchu zostanie wyłączona stara przeprawa. Podczas gdy inni wykonawcy czas ten szacowali na 20 do 68 tygodni, zwycięska firma zaproponowała 0,1 tygodnia, tj. niecały dzień. Jak mówił wiceprezydent miasta, na którego wypowiedź powołuje się PAP, technologia, jaką zastosuje wykonawca, umożliwia wyłączenie mostu z ruchu na tak krótki czas.

Elementy nowej przeprawy będą przygotowywane w częściach. Po zgromadzeniu ich na placu budowy stary most zostanie zdemontowany i odbędzie się nasuwanie nowej konstrukcji.

Umowa z wykonawcą jeszcze w lutym

Jeśli nie będzie odwołań od wyników przetargu, umowa z wykonawcą może być podpisana w ciągu najbliższych 10 dni.

Nowy most w Opolu powstanie przed końcem 2017 r.

Nowa przeprawa w Opolu będzie mieć 140 m długości i 23 m szerokości. Jakkolwiek wymiary te nie są szczególnie imponujące, to będzie to największa z obecnie realizowanych inwestycji drogowych w Opolu.

W ramach tej samej inwestycji powstanie też kładka dla pieszych i rowerzystów obok istniejącego mostu. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na koniec 2017 r.

Wizualizacje nowego mostu w Opolu

Więcej o mostach drogowych