Partnerzy portalu

Poznań: koniec etapu remontu wiaduktu nad PST

Opublikowano: 14-05-2019 Źródło: PIM, inzynieria.com
Autor Łukasz Madej
Łukasz Madej
inzynieria.com

Zgodnie z planem przebiega remont wiaduktu drogowego nad przystankiem PST Szymanowskiego w Poznaniu (PST – Poznański Szybki Tramwaj). W sobotę, 18 maja 2019 r., przywrócony ma zostać ruch na zmodernizowanej części nitki południowej.


Remont wiaduktu w Poznaniu. Fot. PIM Remont wiaduktu w Poznaniu. Fot. PIM
  • Remont wiaduktu w Poznaniu ma potrwać do września 2020 r.
  • Zaplanowano remont północnej i południowej jezdni
  • Nawierzchnia ma liczne koleiny

W ramach modernizacji części nitki południowej wyburzono starą płytę, rozebrano dojazdy i schody, a w ich miejsce pojawiły się nowe elementy. Na nowych częściach ułożono już nawierzchnię. Konstrukcję wiaduktu zaizolowano i wyposażono w system odwodnienia oraz nowe dylatacje.

Od soboty z wiaduktu mają zacząć korzystać także piesi, przy czym, z uwagi na prace przy murze oporowym, nie będą jeszcze mogli wchodzić na schody od strony osiedla Batorego. Wkrótce rozpocznie się modernizacja drugiej części nitki południowej wiaduktu.


Modernizacja całego tego obiektu konieczna jest z uwagi na jego zły stan – spękana i zniekształcona nawierzchnia, zdeformowane krawężniki, skorodowane stalowe balustrady, popękane schody. W Poznaniu zaplanowano remont północnej i południowej jezdni wiaduktu. Ze względu na brak możliwości całkowitego wyłączenia węzła z ruchu, roboty budowlane prowadzone są w kilku etapach.

Wiadukt w Poznaniu przed remontem. Fot. PIM

Wiadukt w Poznaniu przed remontem. Fot. PIM

Remont wiaduktu w Poznaniu rozpoczął się w listopadzie 2018 r., a wszystko ma być gotowe we wrześniu 2020 r.

Przeczytaj także: Poznań – kto zaprojektuje remont Mostu Dworcowego?

Powiązane

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.

    Bezwykopowa renowacja kanalizacji, studni i rurociągów, Producent rur, paneli i zbiorników GRP, Producent rękawów CIPP - polimerowych, filcowych i nasączanych żywicą, Renowacja kanalizacji, budowa sieci wodociągowej - technologie bezwykopowe