Grupa budowlana uruchomiła ostatnią transzę programu emisji obligacji, którego łączna wartość sięgnęła 500 mln zł. PBG wyemitowało papiery serii C o wartości 375 mln zł, częśc pieniędzy  zostało przekazane jako zapłata za umorzone papiery z poprzedniej transzy. Zarząd grupy informuje, że zebrane pieniądze umożliwią jej zabezpieczenie zdolności finansowej i gwarancyjnej, niezbędnej do udziału w dużych przetargach w sektorze gazu, energetyki i infrastruktury.

Najważniejszym projektem, o który zamierza zawalczyć PBG, będzie budowa terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu. – W przyszłym tygodniu zakończymy tworzenie konsorcjum, które wystartuje w przetargu – informuje rzecznik spółki Jacek Krzyżaniak. Nie chce wyjawić, jakie podmioty wejdą w jego skład.

Zgodnie z zapowiedziami Gaz-Systemu, cały projekt pochłonąć może nawet 5 mld zł. Przedstawiciele PBG szacują, że tylko inwestycja w infrastrukturę związaną bezpośrednio z terminalem kosztować będzie około 2 mld zł. Chęć udziału w przetargu zgłaszać można do 30 września. Do złożenia oferty wstępnej zaproszone zostaną cztery konsorcja. Terminal zostanie uruchomiony w połowie 2014 r.