Roboty prowadzone są na odcinku od okolicy boiska szkoły podstawowej do zbiegu ulic Kondratowicza i Łabiszyńskiej. Punkty te stanowią jednocześnie początek i koniec placu budowy podziemnego przystanku. Głębienie ścian szczelinowych odbywa się w trybie ciągłym. Jak przebiegają roboty? Po zgłębieniu otworu w ziemi wypełniany jest on zawiesiną bentonitową, która zabezpiecza go przed osypaniem, a następnie w otworze umieszczana jest klatka zbrojeniowa. Proces wieńczy betonowanie – precyzuje UM Warszawa.

Oprócz tego na całej długości placu budowy usuwane są kolizje z infrastrukturą podziemną (na wschodnim odcinku II linii metra do przełożenia jest w sumie około 40 km przewodów i instalacji), a w rejonie ul. Bazyliańskiej trwają przygotowania do budowy torów odstawczych. Widoczne już są charakterystyczne zielone pale, do których przymocowane zostaną – na odcinku 300 m – panele dźwiękochłonne.


Jednocześnie uruchomiono punkt informacyjny (przy ul. Bazyliańskiej 7), gdzie mieszkańcy przez cały okres realizacji inwestycji będą mogli dowiedzieć się, na jakim etapie jest budowa lub jakie są planowane zmiany w organizacji ruchu w rejonie placu budowy.

Metro na Bródno to jeden z fragmentów odcinka wschodniego północnego metra, który w całości ma mieć 23 km długości. Trasa na Targówku składać się ma z 4 km tuneli, trzech wentylatorni, trzech stacji (robocze nazwy: Zacisze, Kondratowicza i Bródno) oraz hali odstawczej z 11 torami. Przedsięwzięcie realizuje konsorcjum firm Gülermak i Astaldi. Wartość projektu to prawie 1,4 mld zł. Odcinek ma być gotowy do września 2021 r.

Przeczytaj także: Metro w Warszawie: budowa kolejnego odcinka zakończona. Kiedy otwarcie?