Zmiany klimatyczne powodują, że ekstremalne zjawiska pogodowe, w tym deszcze nawalne, stają się coraz bardziej powszechne. Eksperci ostrzegają, że w przyszłości będą się nasilać. Dlatego miasta szukają rozwiązań zapobiegających ich negatywnym skutkom. Jednym z nich są kolektory retencyjne, zwiększające w bardzo istotny sposób możliwości układu odbiorczego. 

Problematyce związanej z ich specyfiką, możliwościami i sposobami optymalnego wykorzystania w miejskich sieciach kanalizacyjnych będzie poświęcona bezpłatna KONFERENCJA ONLINE, która rozpocznie się 24.05 o godz. 10.00 na platformie AkademiaInżynieria.com

Podczas konferencji najlepsi branżowi eksperci wszechstronnie omówią korzyści wynikające z zastosowań kolektorów retencyjnych, sposoby ich budowy oraz stosowane materiały i zaprezentują najciekawsze projekty z Polski i ze świata. Spojrzymy na problematykę kolektorów retencyjnych zarówno z technicznego, jak i ekonomicznego punktu widzenia. 

Kolektory retencyjne okiem inwestora, producenta i wykonawcy

Podczas konferencji  wypowiedzą się wszystkie strony procesu inwestycyjnego. Głos zabiorą reprezentanci świata nauki, sektora zamawiającego, producentów oraz wykonawcy

Konferencję otworzy wykład naukowca i praktyka – dr. inż. Tomasza Abela z Politechniki Wrocławskiej, który w swoim wystąpieniu przedstawi sposób działania kolektorów retencyjnych, omówi ich wady i zalety w odniesieniu do innych rozwiązań retencyjnych oraz opowie o najciekawszych inwestycjach tego typu na świecie i w Polsce.

Następnie wypowiedzą się:

  • Bartosz Zaborski – kierownik Biura Badań i Nowych Technologii, MPWiK S. A. w Warszawie
  • Maciej Płoński – zastępca dyrektora Pionu Jednostki Realizującej Projekt, MPWiK S. A. w Warszawie

Przedstawiciele inwestora - MPWiK w Warszawie S. A. – opowiedzą o doświadczeniach związanych z budową oraz renowacją kolektorów retencyjnych w Warszawie (Burakowski Bis, Burakowski, Wiślany, Lindego, Lindego Bis). Wyjaśnią, dlaczego tak istotne jest powstawanie kolektorów retencyjnych. Skupią się na inwestorskim aspekcie budowy oraz renowacji kolektorów oraz omówią wnioski płynące z realizacji projektów w Warszawie.

  • Dymitr Petrow-Ganew z firmy Herrenknecht AG

W swoim referacie poruszy zagadnienia związane z zastosowaniem metody mikrotunelingu w wielkośrednicowych systemach kanalizacji i retencji. Omówi aspekty dotyczące odpowiedniego doboru sprzętu i przedstawi przykłady zastosowania tej metody w realizacji konkretnych projektów.

  • Paweł Niewiadomski z firmy HABA-Beton

Zajmie się zagadnieniami związanymi z kolektorami retencyjnymi z punktu widzenia producenta rur. Przedstawi argumenty za tym, że odpowiedni dobór materiałów oraz zapewnienie dobrej logistyki w trakcie trwania projektu to bardzo ważne kwestie – szczególnie w tak dużych projektach jak budowa kolektorów retencyjnych. Wskaże także na czynniki, które decydują o tym, że produkt dostarczany na budowę jest godny zaufania i długowieczny w użytkowaniu. 

  • Grzegorz Szajna przedstawiciel firmy Sanimet 

omówi doświadczenia w realizacji projektów kolektorów retencyjnych oraz realizacji robót mikrotunelowych w kontekście warunków terenowych i geologicznych. Omówione zostaną zagrożenia i sposoby na eliminację lub znaczną redukcje ryzyka, a także różnice w realizacji projektów kolektorów retencyjnych w stosunku do innych przewiertów. Następnie autor opowie o doświadczeniach zebranych w trakcie realizacji projektu budowy II etapu Kolektora Wiślanego, a na koniec spróbuje przedstawić zalecenia dla przyszłych projektów budowy kolektorów retencyjnych.

Zapraszamy do BEZPŁATNEJ rejestracji na Konferencję TUTAJ.

Portal inzynieria.com objął patronat medialny nad wydarzeniem. Za realizację transmisji online odpowiada Quality Studio.


Przeczytaj także: Odwieczne pytanie – jak wybrać najbardziej odpowiednią technologię bezwykopową?