Konferencja odbędzie się w tym samym hotelu (Hotel Czarny Potok Resort SPA & Conference) w Krynicy Zdroju. Organizatorzy zastosowali się do rozporządzenia rządowego z 13 marca br. zakazującego zgromadzeń powyżej 50 osób w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Organizatorzy informują, że dotychczasowe zgłoszenia uczestników są ważne i ich rezerwacja została przeniesiona na nowy termin.


Ogólnopolskie Sympozjum Naukowo-Techniczne HYDROPREZENTACJE ma charakter cykliczny, co potwierdza powodzenie tego przedsięwzięcia. W tym roku odbędzie się po raz 23. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych bieżącym zagadnieniom gospodarki wodno-ściekowej.

W trakcie konferencji poruszone zostaną ważne i aktualne tematy. Jednym nich są skutki zmian klimatycznych i rola wody. Prelegenci skupią będą też dyskutować nt. spalania osadów, alternatywnych sposobów pozyskiwania energii, systemach z żeliwa sferoidalnego czy o innowacyjnych formach współpracy. Tegoroczne Hydroprezentacje upłyną pod hasłem wiedza, wymiana doświadczeń, zdobywanie nowych kompetencji.

Wśród prelegentów znajdą się niezaprzeczalne autorytety z branży wodno-kanalizacyjnej, jak np. prof. Piotr Kowalczyk lub dr inż. Florian Piechurski z Politechniki Śląskiej.

Jesteśmy przekonani, że tegoroczny program szczególnie spodoba się uczestnikom Sympozjum. Wiele tematów specjalistycznych, problemy z którymi musimy się zmierzyć w najbliższych latach, propozycje rozwiązań, nowinki technologiczne – to będą naprawdę produktywne trzy dni. Skupiliśmy się na bieżących trendach branży wodno-kanalizacyjnej oraz na stojących przed nami wyzwaniach. Konferencja w Krynicy Zdrój to jedno z tych wyjątkowych, branżowych spotkań, których nie powinno się przegapić – mówi Andrzej Malinowski, przewodniczący rady programowej sympozjum Hydroprezentacje XXIII 2020.

Wydarzenie uświetni gość specjalny Przemek Kossakowki, dziennikarz i podróżnik znany z nietuzinkowych programów telewizyjnych.

Organizator Sympozjum to Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego i Śląska Rada Naczelna Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. Partnerem merytorycznym sympozjum została Politechnika Śląska. Patronat branżowy nad wydarzeniem sprawują: Katowickie Wodociągi i Dąbrowskie Wodociągi. Partnerami zostały firmy: JAFAR, Saint-Gobain PAM, Złote Runo oraz Amiblu. Wydarzenie odbywa się pod patronatem medialnym wielu wydawnictw i portali wodno-kanalizacyjnych.

Organizacją techniczną wydarzenia zajmuje się agencja public relations Grupa PRC Holding.