Do sprzedaż mniejszych ilości LPG wpłynął spadek sprzedaży autogazu. Powodem jest tu fakt, mówiący o tym, że jakkolwiek rośnie liczba samochodów napędzanych autogazem, to są one o wiele bardziej ekonomiczne, niż stare samochody.

W ubiegłym roku największy udział w całkowitej sprzedaży gazu skroplonego LPG miał autogaz (73,8%). Dalej plasują się butle (15,6%) i gaz do zbiorników wykorzystywany do ogrzewania (10,6%). Z podsumowania za 2009 r. wynika, że zainstalowano 140 tys. instalacji gazowych w autach. Obecnie na polskich drogach użytkowane jest ponad 2 mln samochodów napędzanych autogazem. Spadła też ilość stacji LPG, których w ubiegłym roku było o 300 mniej niż przed rokiem, a liczba ta wyniosła 6050.

Rośnie natomiast ilość przydomowych instalacji gazowych i zbiorników LPG. W 2009 r. sprzedaż gazu w takich zbiornikach była większa 6,5%. Spadek zanotowano natomiast w przypadku autogazu, którego sprzedano o 3,7% mniej, jak też gazu w butlach - sprzedaż była niższa o 5,3% w stosunku do danych z 2008 r.

Z analiz wynika, że cena gazu LPG jest stabilna po spadku z początku ubiegłego roku. Przy porównaniu z cenami benzyny nadal bardziej opłaca się korzystać z instalacji gazowych.

Jak powiedział Ulrike Andres z Europejskiej Organizacji Gazu Płynnego, którego wypowiedź cytuje PAP "Politycy europejscy zajmujący się polityką energetyczną nie są jeszcze w pełni świadomi przewagi jaką niesie LPG (...) Przy wzroście użycia LPG emisja dwutlenku węgla znacznie się zmniejsza. LPG emituje 12% mniej CO2 w stosunku do oleju napędowego i opałowego oraz aż o 35 proc. mniej niż węgiel".