Resort infrastruktury opracował projekt rozporządzenia, które daje firmom paliwowym dodatkowe dwa lata na przeprowadzenie modernizacji. Dzięki temu uda się uratować rynek paliw przed paraliżem.
Fot. inzynieria.com
20 października powinno zacząć działać rozporządzenie Ministerstwa Transportu z 2006 r., zgodnie z którym firmy paliwowe i chemiczne miały w ciągu pięciu lat zmodernizować stanowiska przeładunkowe autocystern i cystern kolejowych. Gdyby przepisy weszły w życie, oznaczałoby to paraliż na rynku paliwowym, ponieważ firmy nie zdążyły przeprowadzić modernizacji. Zdaniem specjalistów dostawy paliw na rynek zostałyby wstrzymane, ponieważ około 90-95% urządzeń w branży naftowej nadal nie spełnia wymogów rozporządzenia i musiałyby zostać wyłączone z eksploatacji.
Jednak na razie kryzys zostanie zażegnany, ponieważ Ministerstwo Infrastruktury opracowało projekt rozporządzenia, które daje firmom dodatkowe dwa lata na przeprowadzenie modernizacji.
"Gdy tylko wejdzie w życie zapis o wydłużeniu okresu przejściowego, usiądziemy do dalszych negocjacji. Postulujemy zliberalizowanie zakresu dostosowania urządzeń do nowych przepisów. Wstępne rozmowy pokazały, ze klimat rozmów w ministerstwie jest sprzyjający" – zapowiada dyrektor generalny Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego.
Modernizacja stanowisk przeładunkowych w branży paliwowej to koszty rzędu 2 mld zł.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.