Polska jest jednym z sześciu krajów na świecie dostarczających czysty hel. Spółka sprzedaje hel między innymi do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Szwajcarii, a także do krajów bałkańskich i Turcji.

Przebudowa tej jedynej w Unii Europejskiej przemysłowej instalacji odzysku, oczyszczania i skraplania helu rozpoczęła się w marcu 2010 r. i zakończyła w styczniu 2012 r. uruchomieniem nowej instalacji usuwania wodoru, skraplarki helowej oraz magazynu ciekłego helu. Obecnie trwają ostateczne testy ruchowe. Całkowity koszt modernizacji wyniósł 27 mln 734 tys. zł.

Z uwagi na swe unikalne właściwości hel znajduje zastosowanie w skanerach rezonansu magnetycznego używanych w medycynie, przy produkcji nadprzewodników czy światłowodów, w spawaniu i cięciu laserem, przy badaniach naukowych wymagających temperatur bliskich zera bezwzględnego czy też w chromatografii gazowej.

Eksploatowana do tej pory w Odolanowie instalacja oczyszczania i skraplania helu pracuje niezmiennie 24 godziny na dobę od 1977 r. Dlatego w 2009 r. podjęto decyzję o jej modernizacji. Prace zwiększyły zdolności instalacji do oczyszczania i skraplania helu, dając możliwość przyjęcia i przetworzenia dodatkowych ilości helu pochodzącego z odazotowni w Grodzisku Wielkopolskim oraz oczyszczenie go z podwyższonej zawartości wodoru.