Głównym celem przedsięwzięcia było stworzenie pomostu pomiędzy studentami, a przemysłem naftowym. Kongres był również odpowiedzią na rosnące zainteresowanie sektorem paliwowym zarówno w kraju, jak i zagranicą. W Kongresie wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu, stowarzyszeń, największych firm oraz uniwersytetów, a także studenci z kraju i ze świata. Wydarzenie to było wyjątkową okazją do wymiany wiedzy, poglądów i pomysłów na temat wspólnej przyszłości inżynierów naftowych. Różnorodne tematy poruszane w czasie Kongresu dotykały najważniejszych spraw, problemów i wyzwań stojących przed przemysłem naftowym.

Najważniejszym punktem spotkania był Konkurs Prac Studenckich, który dał studentom z całego świata szansę do zaprezentowania wyników swoich badań naukowych bardzo szerokiemu gronu uczestników, w tym potencjalnym przyszłym pracodawcom. Była to też okazja do współzawodnictwa ze studentami z innych krajów.

W ramach Kongresu przeprowadzona została także Sesja HR, podczas której uczestnicy zapoznali się z możliwościami zatrudnienia oferowanymi przez zaproszone firmy naftowe. W trakcie Sesji Technicznej zaprezentowano najnowsze osiągnięcia technologiczne, a uczestnicy mieli okazję pogłębić swą wiedzę na temat aktualnych technik i technologii w przemyśle poszukiwawczym, wydobywczym oraz przetwórczym.

Ważnym elementem Kongresu były liczne rozmowy kwalifikacyjne, będące doskonałą okazją do otrzymania atrakcyjnej pracy w sektorze paliwowo-energetycznym.

Duże zainteresowanie Kongresem wskazuje na potrzebę organizacji tego typu przedsięwzięć. Przynoszą one korzyści zarówno studentom, którzy zdobywają nową wiedzę i mają szansę znaleźć pracę zgodną z ich wykształceniem, jak również firmom z sektora przemysłu naftowego, które pozyskują nowych pracowników. Z pewnością to nie ostatnie takie wydarzenie zorganizowane na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Zobacz fotogalerię