To było dobre biznesowe spotkanie profesjonalistów - tak można krótko podsumować targi Greenpower i Expopower, które 16 maja zakończyły się w Poznaniu. Wystawcy pochlebnie wypowiadali się na temat ilości i jakości odbytych spotkań oraz przeprowadzonych biznesowych rozmów. Do Poznania zjechali klienci nie tylko z Polski, ale też m.in. z Arabii Saudyjskiej, Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Chin, Danii, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanu, Korei Południowej, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Niemiec, Włoch oraz Pakistanu.
Fot. inzynieria.com
Tegoroczne targi Greenpower i Expopower obfitowały w wydarzenia dedykowane specjalistom - odbyło się 20 konferencji, warsztatów i szkoleń. Sale pełne były słuchaczy - do Poznania zjechało kilka tysięcy profesjonalistów spragnionych najnowszej wiedzy.
Oprócz wydarzeń – ponad 9 tys. profesjonalistów, miało okazję zapoznać się z ofertą blisko 250 firm z zakresu energetyki, elektrotechniki, budownictwa energetycznego i technologii energooszczędnych, energii cieplnej, oświetlenia, telekomunikacji energetycznej, smart grids oraz energii odnawialnej (energia wiatru, wodna, słoneczna, geotermalna, biopaliwa, biogaz).
Wydarzenia
Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wydarzenia specjalne towarzyszące targom. Pełna obsada na I Forum „Fotowoltaika dla każdego” organizowanym przez MTP i miesięcznik „Czysta Energia”, stanowiło odpowiedź na ogromne zainteresowanie fotowoltaiką. Uczestnicy seminarium „Samowystarczalne gospodarstwo agroturystyczne” mogli uzyskać wiedzę o tym, jak poprawić rentowność gospodarstwa przez zamontowanie np. paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych do podgrzewania wody czy wskutek zainstalowania małych wiatraków oraz pompy ciepła. Dowiedzieli się również jak wprowadzić technologie energooszczędne oraz pozyskiwać energię z odnawialnych źródeł energii.
Słuchaczom przypadły do gustu także dwie konferencje organizowane przez PIGEO, MTP oraz REO. Były to prelekcje otwarte dla zwiedzających i wystawców o tematyce: „Technologie fotowoltaiczne” oraz „Technologie stosowane w biogazowniach”. Wydarzenie dedykowane było w głównej mierze inwestorom branży OZE poszukujących nowinek i rozwiązań technologicznych oraz zainteresowanych nawiązaniem bezpośrednich kontaktów biznesowych z dostawcami urządzeń na rynku polskim. Największym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje: „Przegląd światowych dostawców ogniw słonecznych pod inwestycje komercyjne” oraz „Austriackie doświadczenia w budowie biogazowi”. W konferencjach wzięło udział ponad 100 osób.
W dniu 15 maja odbył się także Finał Krajowy Olimpiady Wiedzy o Odnawialnych Źródłach Energii. Zwyciężczynią okazała się Sylwia Kołodziejczyk, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida w Częstochowie.
Praktyka
W tym roku organizatorzy postawili na praktykę. Warsztaty „Solar +” organizowane przez GlobEnergię, konferencja „Praktyczne aspekty inwestycji w Zieloną Energię”, której współorganizatorem było Towarzystwo Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych oraz Instytut OZE, XI Konferencja Naukowo Techniczna pt.: „Układy elektryczne dla fotowoltaiki” Stowarzyszenia Elektryków Polskich, Wielkopolskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz współorganizatora firmy ABB - to tylko przykłady szkoleń, warsztatów i konferencji poświęconych praktycznym zagadnieniom. Uczestnicy tych spotkań mogli przekonać się, jak w rzeczywistości wykorzystuje się energię z odnawialnych źródeł energii oraz czy instalacja i proces podłączenia urządzeń jest skomplikowany.
Ekspozycja
Poza dużą reprezentacją firm zajmujących się fotowoltaika, na targach zobaczyć można było również prezentację ciekawych rozwiązań z zakresu biopaliw, energetyki wiatrowej i wodnej. Na przestrzeni ekspozycyjnej targi Greenpower gościły również instytuty, instytucje badawcze oraz stowarzyszenia branżowe.
Firmy prezentowały na swoich stoiskach monokrystaliczne panele PV, inteligentne turbiny, aeratory, systemy biogazowe, przewoźne wytwórnie brykietów, brykieciarki oraz wiele innych produktów związanych z odnawialnymi źródłami energii.
Nowości targowe na swoich stoiskach prezentowały firmy: A+ Tech sp. z o.o., ASKET Roman Długi, Biowatt S.A., JSC Radviliskis Machine Faktory, MIND GROUP SUPPORT Sławomir Kłapsa, SMA Central & Eastern Europe, Fronius International GmbH, Pomorska Grupa Energetyczna, T&T PROENERGY oraz EnviTec Biogas.
Laureatami konkursu Acantus Aureus zostały firmy TALESUN i FIRST FUNDS GmbH oraz Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej. W konkursie tym statuetką Złotego Akanta nagradzane są stoiska najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów Expopower i Greenpower: do zobaczenia ponownie w Poznaniu w dniach 13-15 maja 2014 r.!
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.