Uskok Lukut-1 jest pierwszym odwiertem wykonywanym w ramach programu wierceń II etapu prac poszukiwawczych w Bloku L w Brunei. LKU-1 został wydrążony do całkowitej długości 2137 m MD (długość wzdłuż osi otworu). Podczas prac wiertniczych, na poziomie 2131 m wystąpiło zjawisko tzw. drilling break, tzn. skokowego zwiększenia prędkości mechanicznej wiercenia. W efekcie LKU-1 zanotował duży wzrost ciśnienia oraz znaczący wypływ gazu, który spalany był na powierzchni przez kilka godzin. Po zakończeniu prac wiertniczych w odwiercie zostały zainstalowane rury okładzinowe o średnicy 4,5”, kończąc tym samym wykonywanie odwiertu.

Obecnie trwają prace przygotowawcze do przeprowadzenia łącznie do trzech testów Uskok Lukut-1. Po zakończeniu testów, rozpoczną się prace przy wykonywaniu drugiego odwiertu w Bloku L – Luba-1.Prace wiertnicze przy Uskok Lukut-1 pozwoliły na zidentyfikowanie węglowodorów w dwóch interwałach piaskowca, na poziomie od 1700 do 2137 m. Prace poszukiwawcze na obszarze lądowym Brunei nigdy dotychczas nie były prowadzone w sekcji na głębokości poniżej 1100 m.

„Po pierwszym teście odwiertu Lukut-1 będziemy mogli powiedzieć więcej o potencjale tej części Bloku L oraz podejmiemy decyzje co do kolejnych kroków w naszym programie wierceń. Obecność dwóch potencjalnych, dobrej jakości zbiorników piaskowca oraz zalegających w nich węglowodorów, może być pozytywnym sygnałem do dalszych działań w Brunei” – powiedział Jakub Korczak, wiceprezes ds. relacji inwestorskich Serinus Energy.