Jak informuje spółka MPR Sarmatia, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Lublinie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla projektu pn. „Budowa rurociągu naftowego Brody–Płock z możliwością jego przedłużenia do Gdańska lub w kierunku zachodnim. Dzięki tej decyzji będzie można ubiegać się o wydanie pozwolenia na budowę oraz o dofinansowanie realizacji projektu z funduszy unijnych, o co spółka zamierza wystąpić już niedługo.
Rozważane warianty trasy dostaw ropy z rejonu Morza Kaspijskiego. Rys. z archiwum ILF Consulting Engineers Polska sp. z o.o.
Spółka Międzynarodowe Przedsiębiorstwo Rurociągowe (MPR) Sarmatia koordynuje projekt budowy naftociągu z Brodów na Ukrainie do Adamowa w Polsce i dalej do Płocka. Możliwe będzie też przedłużenie połączenia do Gdańska lub w kierunku zachodnim.
MPR Sarmatia sp. z o.o. powstała w roku 2004 w efekcie umowy pomiędzy Przedsiębiorstwem Eksploatacji Rurociągów Naftowych (PERN) „Przyjaźń” i Ukrtransnaftą, będących operatorami rurociągów naftowych w Polsce i na Ukrainie.
Planowany rurociąg naftowy na terenie Polski ma przebiegać trasą o długości około 270 km. Zgodnie z założeniami projekt ma być gotowy do końca 2015 r., a uruchomienie połączenia ma nastąpić w 2016 r. Rocznie z Azerbejdżanu do Polski ma być przesyłane 10 mln ton ropy naftowej.
Więcej o ropociągu w artykule pt. "Rurociąg (Odessa)–Brody–Płock–(Gdańsk)"
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.