Jerzy Kurella, p.o. prezesa PGNiG SA. powiedział: „Dzięki współpracy PGNiG pozyskałoby solidnego i doświadczonego partnera biznesowego do skomplikowanego projektu poszukiwawczego. Moglibyśmy skorzystać z doświadczenia Chevrona w poszukiwaniach i wydobyciu gazu łupkowego na całym świecie. Wierzę, że polityka otwartości, partnerskiej współpracy firm polskich i zagranicznych w tym obszarze, może dobrze służyć wszystkim zainteresowanym. Obie strony mogłyby skorzystać z podziału ryzyka poszukiwawczego oraz z obniżenia kosztów prac, w tym kosztów ewentualnego zagospodarowania złóż”. 

Równie pozytywnie na ten temat wypowidał się John Claussen reprezzentujący Chevron Polska Energy Resources: „Cieszymy się z nawiązania współpracy z PGNiG. Chevron wierzy w partnerstwo, które jest jedną z naszych najważniejszych wartości, wszędzie tam, gdzie działamy. Będziemy kontynuować bezpieczne i odpowiedzialne działania w trakcie wspólnych poszukiwań” - jego wypowiedź cytuje w komunikacie PGNiG.

Efektem podpisanego wczoraj memorandum może być powołanie spółki, w której obie strony miałyby po 50% udziałów. Przejęłaby ona cztery koncesje w południowo-wschodniej Polsce: od PGNiG SA koncesje Tomaszów Lubelski i Wiszniów – Tarnoszyn, od Chevrona koncesje Zwierzyniec i Grabowiec.

Wiążące umowy mają być podpisane w przyszłym roku.