Umowa będzie realizowana w latach 2014–2019, z tym że rok 2014 to okres rozruchu nowej instalacji, dlatego dostawy w tym okresie będą nieregularne. Wartość kontraktu wynosi ponad 90 mln zł. W skali roku spółka może zakupić od kilkunastu do kilkudziesięciu milionów metrów sześciennych gazu ziemnego.

Dotychczas spółka kupowała gaz ze źródeł krajowych, z belgijskiego terminalu w Zeebrugge i rosyjskiej instalacji w Kingisepp. 

„Uruchomienie fabryki w Kaliningradzie i podpisanie umowy na dostawy LNG z tej lokalizacji bardzo nas cieszą. Nowe źródła LNG sprzyjają rozwojowi rynku LNG w Polsce, który odgrywa istotną rolę w naszej strategii. W Obwodzie Kaliningradzkim planowana jest dalsza rozbudowa Infrastruktury do produkcji LNG i liczymy, że uda nam się  zwiększyć w przyszłości wolumen dostaw z tego atrakcyjnego kierunku. Dalsze możliwości rozwoju sprzedaży w tym obszarze pojawią się po uruchomieniu terminalu w Świnoujściu w 2015 r. Chcemy utrzymać naszą pozycję lidera na rynku LNG, dlatego nie ustajemy w poszukiwaniu nowych korzystnych kierunków dostaw” – cytuje spółka w komunikacie, powołując się na słowa Mariusza Calińskiiego, prezesa zarządu Grupy DUON S.A.