W minionym kwartale spółka zanotowała nieznaczny spadek produkcji w porównaniu z poprzednim kwartałem. Wynika to z ograniczeń wydajności infrastruktury na Ukrainie oraz działań modernizacyjnych odwiertów w Tunezji.

Na Ukrainie w pierwszym kwartale produkowano średnio 577,7 tys. m3 gazu oraz 99 baryłek kondensatu dziennie. Średnia dzienna produkcja w Tunezji wyniosła 1053 baryłek ropy oraz 53 tys. m3 gazu. Spadek produkcji w tej lokalizacji wynika z zablokowania wydobycia z odwiertów CS-Sil-1, CS-Sil-10 i CS 11, które będą modernizowane.

Nowa stacja przetwórstwa gazu na Ukrainie

W marcu Serinus uruchomił nową stację przetwórstwa gazu na Ukrainie. Na razie produkcja w tej stacji jest niska z powodu wysokiego ciśnienia gazu z odwiertu M-16. Problemy powinny zostać rozwiązane w najbliższych dniach, a wówczas produkcja wzrośnie.

Nowe odwierty na Ukrainie

Dobiegają końca prace nad odwiertem O-11. W dalszej kolejności wykonane zostaną odwierty NM-4 i M-22. Prace związane ze szczelinowaniem hydraulicznym na odwiertach O-11, O-15, NM-3 oraz M-17 przesunięto na październik ze względu na dostępność specjalistycznego sprzętu.

Odwierty w Tunezji

Z początkiem czerwca rozpoczną się prace wiertnicze na polu Sabria w Tunezji. Teren pod wykonanie odwiertu Winstar-12bis jest gotowy. Trwają przygotowania pod odwiert Winstar-13. Wiercenie każdego z otworów ma trwać około trzech miesięcy. Ich głębokość wyniesie około 3800 m.

Dwa odwierty w Rumunii

Na terenie o powierzchni 180 km2 w Rumunii wykonane zostaną dwa nowe odwierty i badania sejsmiczne 3D. Prace nad odwiertem Moftinu-1001 rozpoczną się we wrześniu. Po ich zakończeniu ruszy wiercenie otworu 1002bis. Również na wrzesień zaplanowano badania sejsmiczne, które mają potrwają około 6–8 tygodni.