9 sierpnia prezydent Rosji – Władimir Putin uruchomił za pośrednictwem telemostu próbne wiercenie na platformie naftowej zlokalizowanej na Morzu Karskim. Prace są wykonywane we współpracy rosyjskiej państwowej spółki Rosnieft i amerykańskiego koncernu ExxonMobil.

Jak powiedział rosyjski prezydent, trudności polityczne nie stanowią przeszkody w działalności biznesowej, do której należy podejść pragmatycznie. Jego zdaniem wspólne projekty, w których biorą udział Rosnieft, ExxonMobil czy inne spółki będą korzystne dla wszystkich zaangażowanych w nie gospodarek, przyczyniając się do stabilizacji globalnej sytuacji energetycznej.
Wykorzystywana na Morzu Karskim platforma o długości wynoszącej 70 m i szerokości 66 m została sprowadzona przez Exxon z Norwegii. Prace będą prowadzone w okresie od sierpnia do końca października, tj. wówczas, kiedy morze nie jest pokryte lodem.

Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.