Jak podano w komunikacie „Na mocy porozumienia nastąpiło rozwiązanie umowy o wspólnym przedsięwzięciu zawartej pomiędzy spółką i PGE GiEK dnia 31 maja 2011 r. Porozumienie przewiduje równy podział pomiędzy spółkę i PGE GiEK kosztów poniesionych w związku z realizacją projektu Elektrownia Puławy”.

Porozumienie dotyczące rozwiązania umowy o współpracy wynika m.in. z braku odpowiednich przepisów prawa zapewniających długoterminowe wsparcie dla wysokosprawnej kogeneracji, co konsekwencji prowadzi do unieważnienia przetargu na wybór generalnego wykonawcy projektu. Kolejnym powodem rezygnacji ze wspólnych planów jest niemożność ustalenia przez PGE GiEK i Elektrownię Puławy zasad sprzedaży oferowanych przez EP podstawowych produktów (energia elektryczna, ciepło), jak i modelu oraz struktury finansowania.

Cztery oferty w przetargu na budowę elektrowni gazowo-parowej w Puławach

Planowano, że budowa bloku gazowo-parowego o mocy 800-900 MWe w Puławach ruszy w 2015 r. W przetargu dotyczącym wykonawcy inwestycji wpłynęły cztery oferty. Złożyły je: Alstom Power sp. z o.o.; konsorcjum spółek General Electric International Inc. i Iberdrola; konsorcjum firm Siemens sp. z o.o., Siemens Ostrich, Siemens Switzerland; konsorcjum utworzone przez: SNC-Lavalin Polska Sp. z o.o., SNC – Lavalin Inc. i SNC-Lavalin Constructors Inc.

Planowano, że wykonawca nowego bloku zostanie wybrany do końca 2014 r., przetarg jednak unieważniono na początku grudnia.