Moc regazyfikacji terminalu LNG w Świnoujściu zostanie zwiększona. Mają tam też być oferowane wysoko wyspecjalizowane usługi przeładunku LNG na mniejsze jednostki pływające a także bunkrowanie jednostek paliwem LNG.
Fot. Polskie LNG S.A.
Spółki Polskie LNG SA i Tractebel Engineering SA zawarły umowę dotyczącą opracowania wielowariantowego studium wykonalności w zakresie rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu – podaje inwestor.
Na terenie zagospodarowanym pod gazoport planowana jest budowa trzeciego zbiornika na LNG oraz realizacja inwestycji towarzyszących.
Jak tłumaczy Tomasz Pepliński, prezes zarządu Polskiego LNG SA, spółka, „wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, analizuje możliwości rozbudowy infrastruktury w celu dostosowania jej do świadczenia nowych usług wykraczających poza obecny zakres regazyfikacji i przeładunku na cysterny samochodowe, co wpłynęłoby na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego, a także przyczyniło się do optymalnego wykorzystania możliwości projektu i zwiększenia jego konkurencyjności”.
Docelowo moc regazyfikacji terminalu zostanie zwiększona. W Świnoujściu mają też być oferowane wysoko wyspecjalizowane usługi przeładunku LNG na mniejsze jednostki pływające. Dzięki temu polski gazoport stałby się ważnym punktem przeładunkowym surowca dla mniejszych instalacji operujących w regionie. Pod uwagę brana jest też możliwość bunkrowania jednostek paliwem LNG.
Wybrana przez Polskie LNG spółka będzie odpowiedzialna za opracowanie wielowariantowej analizy m.in. w zakresie technicznym, finansowym, środowiskowym i formalno-prawnym. Na podstawie tego dokumentu poznamy najbardziej optymalny wariant ewentualnej rozbudowy gazoportu.
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.