Diagnostyka on-line, Internet rzeczy, łączność w ramach rozwiązań smart, analiza big data, bezpieczeństwo informacji, googlizacja życia – świat najnowszych technologii wkrótce zawita do Poznania za sprawą Forum InnoPower, które odbędzie podczas targów Expopower w dniach 26-28 maja 2015.
Czy opłaca się być innowacyjnym? Raporty Narodowego Centrum Badań i Rozwoju pokazują, że tak. Korzystając z potencjału rodzimych naukowców, firmy mogą zapewnić sobie ścieżkę dynamicznego rozwoju i przejścia z kategorii produktów o niskiej marży do wysokiej. Potwierdza to raport NCBiR - udział przychodów generowanych na wynikach B+R w przychodach całkowitych polskich przedsiębiorstw wzrósł w 2014 r. i wyniósł średnio 16,62%.
Biznesowy mixer – technologie i pieniądz
Jakiej wizji przyszłości możemy się spodziewać? Co w praktyce oznacza Internet rzeczy? Do czego możemy efektywnie wykorzystywać technologie mobilne? Jakie są możliwości wykorzystania dronów? Skąd finansować innowacyjne inwestycje? – na te oraz wiele innych ciekawych kwestii związanych z nowymi technologiami uczestnicy Forum InnoPower w Poznaniu postarają się spojrzeć z dwóch stron: przedsiębiorcy i wynalazcy.
Wynalazcy z jednej strony poszukują nowych rozwiązań dla istniejących produktów i usług, z drugiej zaś wymyślają zupełnie nowe, rewolucyjne rzeczy, zdecydowanie wykraczające poza dotychczas dostępne rozwiązania. Dzięki wsparciu partnerów mogą zweryfikować, czy ich pomysły i oczekiwania mają szansę na praktyczną realizację i osiągnięcie sukcesu rynkowego.
Skuteczna współpraca między nauką i przemyłem stanowi klucz do sukcesu obydwu stron. Ponieważ nowe technologie nie są dostępne „na półce”, do realizacji swoich potrzeb wymaga wsparcia naukowego i technologicznego, aby z pomysłu otrzymać rozwiązanie laboratoryjne, potem prototyp, a w końcu gotowy do wdrożenia produkt. Forum Innopower „Innowacje dla energetyki” będzie tego rodzaju spotkaniem, prezentującym aktualne możliwości, propozycje i potrzeby stron.
Uczestnicząc w Innopower warto posłuchać, co najlepsi fachowcy w kraju oferują branży energetycznej i jak sama energetyka radzi sobie z innowacjami. Głos w dyskusji zabiorą m.in. prof. Bronisław Misztal - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny w Republice Portugalskiej, Krzysztof Jedziniak - Dyrektor ds. Inwestycji w UKTI Central and Eastern Europe, Marek Samotyj - Dyrektor Techniczny, Sektor Dostaw i Uzytkowania Energii Elektrycznej Electric Power Research Institute (EPRI), Magdalena Wasiluk-Hassa – Executive Business Development Manager Energy, T-Mobile Polska.
Przeszłość i przyszłość innowacji
Akademia z Energią Innopower, która odbędzie się w ostatnim dniu forum InnoPower (28 maja) będzie próbą odpowiedzi na dwa główne pytania: „Czy pokolenie „pogromców komunizmu” było innowacyjne?” oraz „Jak Państwo powinno wspierać młodych innowatorów?”.
Wśród uczestników panelu znajdzie się Pan Rafał Grupiński, poseł na Sejm RP oraz dr Kornel Morawiecki, polski polityk, zasłużony działacz opozycji antykomunistycznej w PRL, założyciel i przewodniczący Solidarności Walczącej, doktor fizyki i do 2009 roku nauczyciel akademicki w Instytucie Matematyki Politechniki Wrocławskiej.
Panel z pewnością będzie wyjątkową okazją, by poznać ludzi, którzy aktywnie tworzyli wolną Polskę, mających ogromną wiedzę i doświadczenie życiowe.
Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane tą tematyką do wysłuchania prezentacji i dyskusji: Forum InnoPower, 26–28 maja, targi Expopower, Poznań, www.innopower.pl
Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje m.in. portal www.inzynieria.com.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.