We Włocławku dobiega końca budowa nowego bloku o mocy 463 MW w elektrociepłowni PKN Orlen. Powstały już wszystkie kluczowe elementy jednostki. Z końcem trzeciego kwartału ma nastąpić rozruch technologiczny, a uruchomienie bloku planowane jest na przełom 2015 i 2016 r.
Fot. Anwil S.A.
Budowa nowego bloku gazowo-parowego we Włocławku ruszyła w kwietniu 2013 r. Wartość tej inwestycji to 1,4 mld zł, a za jej realizację odpowiada konsorcjum General Electric i SNC Lavalin.
W ciągu roku zakład będzie zużywał od 0,6 do 0,7 mld m3 gazu ziemnego. Wytwarzana w kogeneracji energia będzie wykorzystywana na potrzeby spółki Anwil, należącej w 100% do koncernu. Nadwyżka energii trafi na rynek.
Jak podkreśla PKN Orlen, nowa jednostka w pełni zaopatrzy w energię elektryczną Anwil, którego zapotrzebowanie wynosi około 120 MW. Elektrociepłownia zapewni również pełne dostawy pary na potrzeby procesów technologicznych zakładu.
Włocławski Anwil jako jedyny w Polsce produkuje suspensyjny polichlorek winylu, wykorzystywany m.in. do produkcji granulatów, profili budowlanych, rur wodociągowych i kanalizacyjnych i drobnego sprzętu medycznego. Produkuje też nawozy azotowe (saletra amonowa i saletrzak).
Konferencje Inżynieria
WIEDZA. BIZNES. ATRAKCJE
Sprawdź najbliższe wydarzenia
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.