Zgodnie z założeniami instalacje produkować będą około 9750 kWh energii elektrycznej w skali roku, co istotnie przyczyni się do redukcji emisji CO2. Realizacja tego typu inwestycji ma na celu zaprezentować klientom tę technologię, a wspomniane dwie instalacje są pilotażowymi wdrożeniami, które poprzedzić mają wejście w życie nowej oferty dotyczącej produktów fotowoltaicznych. Samo RWE wyprodukowaną w ten sposób energię wykorzystywać będzie do zasilania swoich biur.

Jak powiedział cytowany w komunikacie dyrektor ds. strategii RWE Polska S.A. – Artur Stawiarski,  dokładne zbadanie efektywności paneli fotowoltaicznych w oparciu o zmienne warunki atmosferyczne umożliwił projekt realizowany przez koncern wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie. W listopadzie 2014 r. utworzono specjalne stanowisko naukowe pn. „RWE AHG Solar Lab”. Zebrane dotychczas informacje pozwalają na stwierdzenie, że „już teraz inwestycje w fotowoltaikę mają ekonomiczne uzasadnienie” – czytamy w komunikacie prasowym.

Nawiązując do nowych instalacji, Stawiarski dodał, iż „do 2050 r. energetyka prosumencka, głównie dzięki instalacjom fotowoltaicznym, może odpowiadać za wytworzenie nawet 52 TWh energii elektrycznej w Polsce”.