Jedna z umów dotyczy dostarczanie gazu podczas rozruchu technologicznego. Druga – dostaw gazu po oddaniu elektrociepłowni do eksploatacji komercyjnej, w terminie od 1 marca 2017 r. do 1 października 2019 r. Łączny wolumen w całym okresie obowiązywania umowy wyniesie około 355

Elektrociepłownia gazowa w EDF Toruń zastąpi obecne kotły węglowe.

Nowa elektrociepłownia w Toruniu i czystsze powietrze w regionie

Elektrociepłownia gazowa będzie wyposażona w wysokosprawną i niskoemisyjną instalację kogeneracyjną, produkującą jednocześnie energię elektryczną i ciepło. Produkcja energii elektrycznej wzmocni bezpieczeństwo energetyczne miasta i regionu. Dzięki zastąpieniu kotłów węglowych nową elektrociepłownią gazową o około 90% obniży się poziom emisji tlenków siarki, tlenków azotu i pyłów, co przyczyni się to do znaczącej poprawy jakości powietrza w Toruniu – podkreślił prezes EDF Toruń, Robert Kowalski.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA to lider rynku gazu ziemnego w Polsce. PGNiG SA jest spółką giełdową obecną w indeksie największych polskich firm (WIG 20), zajmującą się poszukiwaniami i wydobyciem gazu ziemnego oraz ropy naftowej, a także, poprzez kluczowe spółki, importem, magazynowaniem, sprzedażą, dystrybucją paliw gazowych i płynnych oraz produkcją ciepła i energii elektrycznej.

EDF Toruń to obecnie producent i dostawca ciepła do ponad 100 tys. mieszkańców Torunia, lokalnych przedsiębiorstw i instytucji. Z roczną produkcją ponad 2500 TJ zaspakaja 57% potrzeb cieplnych Torunia. Spółka zapewnia całoroczne dostawy ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej i wentylacji. Dysponuje mocą cieplną ok. 375 MWt, elektryczną 2,2 MW i jest właścicielem miejskiej sieci ciepłowniczej o długości ponad 230 km. EDF Toruń to istotny przedsiębiorca toruńskiego rynku obsługujący około 1200 klientów.