Nowa strategia zakłada zwiększenie ilości dystrybuowanego gazu, liczby nowych odbiorców oraz stałego wzrostu gazyfikacji gmin w Polsce – podaje w komunikacie PGNiG.

Wprowadzone zmiany pozwolą również na wprowadzenie pakietu zmian, który spowoduje, że nie będzie konieczna likwidacja 1300 miejsc pracy.

Zmiany w strukturze organizacyjnej PSG

Zmiany obejmą także strukturę organizacyjną. Będzie ona przede wszystkim odpowiadać podziałowi administracyjnemu kraju. Uprości to współpracę z władzami samorządowymi i ułatwi klientom dostęp do usług. Ponadto zwiększy efektywność zarządzania oraz poprawi bezpieczeństwo dostaw. Będzie to także powrót do tradycyjnej struktury, w której to gazownia jest miejscem załatwiania większości spraw między dystrybutorem gazu a klientem – podaje spółka PGNiG. Po zmianach w ramy struktury organizacyjnej PSG wchodzi: centrala, 17 oddziałów gazowniczych, 167 gazowni oraz 64 punkty gazownicze.

Likwidacja białych plam

Celem działania PSG w nowej strukturze jest m.in. likwidacja tzw. białych plam na gazowej mapie Polski. Spośród istniejących w Polsce ponad 2,4 tys. gmin obecnie tylko nieco ponad 1,4 tys. gmin jest zgazyfikowanych. Najwięcej inwestycji mających na celu tworzenie nowych sieci gazowych należy przeprowadzić w północnej części Polski i na terenach podgórskich. PSG do 2022 roku chce zrealizować plan gazyfikacji 74 nowych gmin oraz przyłączenia do sieci około 350 tys. nowych odbiorców – podaje PGNiG.