„Dzięki wypracowanemu wspólnie z PGNiG kompromisowi oraz porozumieniu z bankami finansującymi otwiera się możliwość dokończenia tego projektu w perspektywie kolejnych trzech lat” – powiedział Remigiusz Nowakowski, Prezes Zarządu Tauron Polska Energia.

Na placu budowy w Stalowej Woli zakończyła się inwentaryzacja i uzgadniane są ostatnie związane z tym procesem protokoły. Raport podsumowujący inwentaryzację będzie gotowy w połowie listopada 2016 r.

Trwają też prace konserwacyjne zapobiegające degradacji majątku. Budowa nowej jednostki będzie kontynuowana z wykorzystaniem wyspecjalizowanej firmy, wspierającej koordynację przedsięwzięcia w formule EPCM (Engineering, Procurement and Construction Management). Aktualnie trwają przygotowania do ogłoszenia postępowania na wybór EPCM. Przygotowano również dokumentację przetargową na wybór wykonawcy kanału wody chłodzącej – podaje Tauron w komunikacie.

Dokończenie budowy bloku ma kosztować około 400 mln zł. Z obecnych analiz wynika, że zacznie on działać w 2019 r.

Elektrociepłownia Stalowa Wola ma produkować rocznie 3500 GWh energii elektrycznej i spalać około 600 mln m3 gazu ziemnego.

Tauron Polska Energia SA to spółka holdingowa w grupie kapitałowej. Zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa swoim działaniem obejmuje 18% powierzchni kraju. Jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce, a zarazem największym dystrybutorem i drugim sprzedawcą oraz wytwórcą energii elektrycznej.