Władze apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności. W przypadku awarii sieci energetycznej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej należy zwrócić się do odpowiednich służb.
Fot. eswinoujscie.pl
Tylko od wczoraj, zachodniopomorscy strażacy podjęli 280 interwencji przy usuwaniu skutków silnego wiatru w regionie. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w powiatach gryfickim, koszalińskim, świdwińskim, sławieńskim, kamieńskim i kołobrzeskim.
W rejonie Energa Koszalin o godz. 6.30 wyłączonych było 50 odcinków linii średniego napięcia i 1200 stacji transformatorowych. Bez zasilania pozostawało ponad 27,5 tys. odbiorców.
W rejonie energetycznym Enei bez prądu było około 9,5 tys. odbiorców – w Międzyzdrojach, Goleniowie i Gryficach.
Na trasach kolejowych usuwane są awarie trakcji spowodowane powalonymi drzewami. Komunikację zastępczą wprowadzono pomiędzy miejscowościami Runowo-Jankowo i Tychowo-Wielonowo. Poważne utrudnienia występują na trasach Wrzosowo-Dygowo i Karlino-Dygowo.
W portach Darłowo, Kołobrzeg, Świnoujście i Dźwirzyno z powodu wiatru o sile 9-10 w skali Beauforta obowiązuje pogotowie przeciwsztormowe. W porcie Świnoujście w morze nie wyszły niektóre promy pełnomorskie.
Lotnisko w Goleniowie i przeprawa promowa w Świnoujściu funkcjonują bez zakłóceń.
Wietrzna pogoda utrzyma się do dnia dzisiejszego. Wiatr osiągnie średnią prędkość od 35 do 50 km/godz. Obowiązuje również ostrzeżenie przed sztormem, który może osiągnąć w porywach do 8 w skali Beauforta.
Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.