Budowa połączenia energetycznego między Poznaniem a Gorzowem Wielkopolskim to jedna z ważniejszych inwestycji realizowanych obecnie przez spółkę Enea. Docelowo miasta zostaną połączone liniami 110kV. Właśnie zakończył się jeden z etapów budowy tzw. mostu energetycznego: gotowe są odcinki Zielomyśl–Międzyrzecz (17 km) oraz Zielomyśl–Międzychód (15 km).

Koszt budowy linii Zielomyśl–Międzyrzecz wyniósł 10,4 mln zł, a linii linii Zielomyśl–Międzychód blisko 13 mln zł.
Jak podkreśla Jacek Wieczorek, dyrektor zakładu rozwoju i inwestycji z gorzowskiego oddziału spółki, obydwie linie 110kV zostały całkowicie przebudowane z linii jednotorowej na dwutorową, co zwiększa nasze możliwości dystrybucji energii a także reagowania na sytuacje awaryjne. Modernizacja linii na tych odcinkach objęła też takie prace, które pozwolą zdecydowanie poprawiają bezpieczeństwo zasilania i odporność linii na działanie czynników zewnętrznych takich jak np. pogoda – dodał.
Enea podkreśla, że zakończenie wszystkich prac na tym obszarze zapewni będzie stanowić fundament bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej na obszarze zachodniej Polski.
Spółka przypomina, że niedawno na obszarze działania jej gorzowskiego oddziału oddano linie wysokiego napięcia na odcinkach: Słubice–Górzyca, Kostrzyn–Górzyca i Krzęcin–Dobiegniew.
Enea S.A. jest wiodącą spółką Grupy Enea, jednej z największych grup energetycznych w Polsce. Sprzedaje energię elektrycznej odbiorcom na terenie całej Polski. Posiada blisko 2,4 mln klientów. Od roku 2008 jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Przeczytaj także: Budowa bloku węglowego w Elektrowni Dolna Odra jest realna

Foto, video, animacje 3D, VR
Twój partner w multimediach.
Sprawdź naszą ofertę!

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Przejdź do formularza logowania/rejestracji.