Jeśli tak się stanie, złożona zostanie aplikacja w Polskim Funduszu Rozwoju. Grupa chce, by uruchomienie funduszu CVC nastąpiło w drugiej połowie tego roku.

Wierzę, że profesjonalnie zarządzany fundusz CVC w połączeniu z doświadczeniem oraz bogatą wiedzą ekspercką pracowników Grupy Kapitałowej Lotos pozwoli w pełni wykorzystać potencjał płynący z efektywnej współpracy firmy przemysłowej ze start-upami. Dla sukcesu przedsięwzięcia kluczowa będzie rola infrastruktury technologicznej i laboratoryjnej spółki, którą Lotos wykorzysta m.in. do prowadzenia testów wdrożeniowych – mówi, cytowany w komunikacie, Mateusz Aleksander Bonca, wiceprezes zarządu.


Utworzenie takiego funduszu było wskazane w strategii Grupy na lata 2017-2022.

Lotos wydobywa gaz ziemny i ropę naftową w Polsce, Norwegii i na Litwie. Posiada, zlokalizowaną w Gdańsku, jedną z najnowocześniejszych europejskich rafinerii. Zaopatruje w paliwa blisko 1/3 rynku w Polsce. To też czołowy producent asfaltów drogowych, olejów silnikowych oraz smarów do samochodów, samolotów, pociągów, statków, a nawet pojazdów techniki wojskowej.

Przeczytaj także: Dwie polskie spółki w rankingu 100 wiodących firm energetycznych na świecie